(GEO) 2021 წლის 26 მარტს საქართველოში ყაზახეთის საელჩოსა და ყაზახურ-ქართული ბიზნესის ერთობლივი ინიციატივითა და ძალისხმევით არაკომერციული ორგანიზაცია - ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური გაერთიანება დაფუძნდა. ორგანიზაციის დამფუძნებლები და მხარდამჭერები არიან საქართველოს ბაზარზე ყაზახური კაპიტალის მონაწილეობით მოქმედი ბიზნესკომპანიები და კორპორაციები: „სილქ როუდ ჯგუფი“, „ხალიკ ბანკი საქართველო“, „კაპიტოლ ჯგუფი“, „რომპეტროლი“, „ბათუმის ნავთობ ტერმინალი“, ავიაკომპანია „Air Astana” და „GK logistics“.
გაერთიანების მისიაა საქართველოსა და ყაზახეთში ეკონომიკური ზრდის და ჯანსაღი, კონკურენტული ბიზნეს გარემოს ჩამოყალიბების ხელშეწყობა, ორ ქვეყანას შორის სავაჭრო, ეკონომიკური და კულტურული კავშირების გაღრმავების გზით.
ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური გაერთიანების წევრი შეიძლება იყოს საქართველოსა და/ან ყაზახეთში მოქმედი ნებისმიერი ქართული ან უცხოური ბიზნეს კომპანია და კორპორაცია, არასამთავრობო ორგანიზაცია, იურიდიული თუ ფიზიკური პირი, ვინც ნაწილობრივ ან სრულად აწარმოებს ბიზნესს ამ ქვეყნებში ან უძღვება კულტურულ ღონისძიებებს.

26 марта 2021 года по совместной инициативе и усилиями Посольства Казахстана в Грузии и казахстанско-грузинского бизнеса учреждена некоммерческая организация - Казахстанско-Грузинское Экономическое Объединение. Учредителями организации являются бизнес-компании и корпорации, работающие на рынке Грузии с участием казахстанского капитала: «Силк Роуд Групп», «Халык Банк Грузия», «Капитол Группа», «Ромпетрол», «Батумский нефтяной терминал», авиакомпания «Air Astana» и «GK logistics».
Миссия объединения способствовать экономическому росту и созданию здоровой, конкурентоспособной деловой среды в Грузии и Казахстане путем укрепления и углубления торговых, экономических и культурных взаимоотношений между двумя странами.
Членом Казахстанско-Грузинского Экономического Объединения может быть любая организация, будь то частное или государственное юридическое лицо, физическое лицо и неправительственная организация, грузинская или иностранная компания или любое предпринимательское лицо, которое частично или полностью участвует в деловой и культурной деятельности в Грузии и/или Казахстане.