საქართველოს პარლამენტის დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტში ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური თანამშრომლობის კვლევის შედეგების და რეკომენდაციების მოსმენა
2022 წლის 25 მაისს, საქართველოს პარლამენტის დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტში ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური თანამშრომლობის კვლევის შედეგების და რეკომენდაციების მოსმენა გაიმართა.
შეხვედრას უმასპინძლა კომიტეტის თავმჯდომარემ დავით სონღულაშვილმა, კვლევის შედეგები წარადგინა თიბისი კაპიტალის კვლევების სამსახურის უფროსმა ირინა კვახაძემ, ხოლო მიგნებებსა და რეკომენდაციებზე ისაუბრა გაერთიანების გამგეობის თავმჯდომარემ გიორგი ჯახუტაშვილმა.
კომიტეტის მოსმენას დაესწრნენ სახელმწიფო სტრუქტურების, ბიზნეს ორგანიზაციების, საქართველოში ყაზახეთის საელჩოსა და მედიის წარმომადგენლები, ეკონომიკის დარგის ექსპერტები.

В комитете по отраслевой экономике и экономической политике Парламента Грузии прошли слушания по казахстанско-грузинскому экономическому союзу
25 мая 2022 года в Комитете отраслевой экономики и экономической политики Парламента Грузии состоялось слушание по результатам и рекомендациям исследования казахстанско-грузинского экономического сотрудничества. Встречу принимал председатель комитета Давид Сонгулашвили, результаты исследования представила руководитель Исследовательской службы ТиБиСи Капитал Ирина Квахадзе, а о выводах и рекомендациях рассказал председатель Правления объединения Георгий Джахуташвили. На слушаниях комиссии присутствовали представители государственных структур, бизнес-организаций, Посольства Казахстана в Грузии, СМИ, эксперты в сфере экономики.