6 აპრილს, ქალაქ თბილისში, ყაზახეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრმა ერმეკ კუშერბაევმა და ტრანსპორტის მინისტრმა ნურლან საურანბაევმა, შეხვედრა გამართეს ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური გაერთიანებასა და მისი წევრი კომპანიების წარმომადგენლებთან. შეხვედრას ესწრებოდა ყაზახეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში - მალიკ მურზალინი. შეხვედრაზე სტუმრები გაეცნენ ინფორმაციას ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური გაერთიანების ხუთწლიანი საქმიანობის შესახებ.
საუბრისას განხილულ იქნა “შუა დერეფნის” მნიშვნელობა და განვითარების პერსპექტივები; ასევე, სოფლის მეურნეობისა და ინდუსტრიული თანამშრომლობის გაღრმავება. აღინიშნა საინვესტიციო თანამშრომლობის შემდგომი გაფართოებისა და ორი ქვეყნის ბიზნესისთვის ხელსაყრელი პირობების შექმნის მნიშვნელობა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განაცხადეს, რომ ტრანსპორტ-ლოგისტიკისა და ენერგეტიკის სექტორებს განიხილავენ ორმხრივი თანამშრომლობის პერსპექტიულ მიმართულებებად, რაც ხელს შეუწყობს ეკონომიკური კავშირების განმტკიცებასა და ექსპორტ-იმპორტის პოტენციალის გაზრდას.

Meeting with the Ministers of Foreign Affairs and Transport of Kazakhstan
On April 6 in Tbilisi, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan, Ermek Kosherbayev, and the Minister of Transport, Nurlan Sauranbayev, met with representatives of the Kazakh-Georgian Economic Union and its member companies. The meeting was attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to Georgia - Malik Murzalin. At the meeting, the guests were introduced to information regarding the five-year activity of the Kazakh-Georgian Economic Union.
During the conversation, the importance and development prospects of the "Middle Corridor" were discussed, as well as the deepening of agricultural and industrial cooperation. The importance of further expanding investment cooperation and creating favorable conditions for the businesses of the two countries was noted.
At the meeting, the parties stated that they consider the transport-logistics and energy sectors as promising directions for bilateral cooperation, which will contribute to the strengthening of economic ties and the increase of export-import potential.